Relacje telewizyjne

(Boże Narodzenie 2009)
Jak co roku prowadziliśmy w sobotę 28 listopada zbiórkę żywności na tegoroczne śniadanie Wielkanocne. Pomagali wolontariusze i młodzież z koszalińskich szkół. Trudno już nawet zliczyć, które to święta dla koszalińskich bezdomnych. Z czasem do świątecznego stołu zaczęto zapraszać również osoby niezamożne i samotne. Śniadania odbywały się w wielu miejscach, od kilku lat są organizowane w klubie "Bajka". Na dorosłych czekają świąteczne potrawy, a na dzieci paczki i prezenty.

(Nagroda kard. Jeża)
W piątek, 23 października br., w koszalińskim teatrze, po raz pierwszy wręczono nagrody im. kardynała Ignacego Jeża. Wśród nagrodzonych znaleźli się nominowani: Stefan Romecki (za realizację zasady, że najwyższym dobrem jest człowiek) i Konrad Barczak (za wieloletnią działalność charytatywną i społeczną). Wyróżnienie otrzymali: prezydent Koszalina Mirosław Mikietyński (za umiejętność zauważenia człowieka w potrzebie i działalność, w której urząd nie zasłania człowieka).

(Wielkanoc 2009)
W pierwszy dzięń świąt Wielkanocnych jak zwykle spotkaliśmy się w Klubie "Bajka", który od kilku lat udziela gościny osobom samotnym, bezdomnym, niezamożnym i po prostu głodnym. Dzięki koszalinianom można było przekazać ponad 130 paczek żywnościowych przed świętami (dzięki zbiórkom w sklepach) i zorganizować śniadanie wielkanocne i obdarować 270 osób i 50 dzieci paczkami od zajączka podczas śniadania. Po raz kolejny mieszkańcy Koszalina pokazali, że...

(Wielkanoc 2009)
W sobotę rozpoczęła się w Koszalinie zbiórka żywności dla osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Akcję, jak co roku, zorganizował Komitet Obywatelski Miasta Koszalina. W kilku supermarketach stały kosze, do których mogliśmy wrzucić paczkę mąki, cukru, makaronu. Wszystkie zebrane produkty trafią do paczek podczas świątecznego śniadania, które tradycyjnie przygotuje Stefan Romecki dla tych, których nie stać na przygotowanie wielkanocmego posiłku.

  [2009-03-13/14]  Mecz charytatywny dla Adriana
(Mecz dla Adriana)
W tym meczu nie było premii dla zawodników i biletów dla kibiców. Jedni i drudzy sami wrzucali pieniądze do puszek, by pomóc przebywającemu od półtora roku w stanie śpiączki Adrianowi Woźniakowi. Najlepsi koszalińscy koszykarze - zawodowcy z ekstraligowego AZS Koszalin, oraz mistrzowie ligi amatorskiej z drużyny Ces i ich goście, zmierzyli się wczoraj w meczu charytatywnym. - Była taka potrzeba, żeby pomóc, więc po prostu się skrzyknęliśmy...

(Boże Narodzenie 2008)
Ponad 250 osób uczestniczyło w świątecznym śniadaniu dla osób bezdomnych, samotnych i niezamożnych, organizowanych przez KOMK i Stefana Romeckiego w klubie "Bajka". Wszyscy na odchodne otrzymali paczki żywnościowe, których łącznie z tymi, które wydano przed samymi świętami, było w tym roku 380. Cała akcja doszła do skutku dzieki ogromnej ofiarności Koszalinian, którzy przed świętami w organizowanych przez KOMK zbiórkach w sklepach, ofiarowali mnóstwo konserw...

  [2008-07-22]  Pomóżmy Jakubkowi (3)
(Jakubek)
Efekt akcji "Stop przemocy wobec dzieci. Pomóżmy Jakubowi", to prawie 11 tysięcy złotych. W piątek w Koszalinie odbył sie festyn, podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację chłopca. Dziękujemy mieszkańcom Koszalina, darczyńcom i firmom za pomoc, dzięki której mały Jakub będzie mógł przechodzić dalszą rehabilitację, która doprowadzi go do poprawy zdrowie i odzyskania sprawności. Ludzi dobrego serca jest w Koszalinie bardzo dużo.

  [2008-07-18]  Pomóżmy Jakubkowi (2)
(Jakubek)
Pyszności z grilla, słodki poczęstunek i konkursy z nagrodami - to tylko część atrakcji jakie czekały wczoraj na wszystkich, którzy chcieli pomóc czteroletniemu Jakubowi Klimczakowi. Koszalinianie po raz kolejny nie zawiedli i na placu Zwycięstwa było wyjątkowo gwarno. - Jestem pod wrażeniem energii, jaką wszyscy się ze mną dzielą. Dziękuję za wasze otwarte serca... - mówiła wzruszona Teresa Miotk, opiekunka Jakubka.

  [2008-07-17]  Pomóżmy Jakubkowi (1)
(Jakubek)
Przeżył, choć nie dawano mu szans. 3 lata temu jego tragedia wstrząsnęła Polską. Kubuś jako 14-miesięczne niemowlę skatowany przez ojczyma - dziś ma 4 lata i wciąż szansę na powrót do zdrowia. Potrzebuje jednak pomocy. Rok 2005. Do szpitala w Koszalinie trafia skatowane 14-miesięczne dziecko. Szanse na przeżycie minimalne. Kuba przeszedł dwie poważne operacje krwiaka mózgu. Jego stan zaczął się poprawiać. Przez dwa lata chłopiec nosił specjalny kask chroniąc jego głowę.

(Boże Narodzenie 2007)
Kronika Pomorza Zachodniego TVP Szczecin zamieściła w świątecznym wydaniu, relację ze śniadania dla osób bezdomnych, samotnych i niezamożnych, którą w pierwszy dzień świąt organizował Stefan Romecki i Komitet Obywatelski Miasta Koszalina. Mieszkańcy miasta mają powód do dumy - udało się zorganizować śniadanie dla 200 osób i zaopatrzyć na święta 300 najbardziej potrzebujących rodzin, bez sięgania do kasy miasta.

(TVP Szczecin - Kronika Pomorza Zachodniego)Źródło: TVP Szczecin - KronikaKoszalin 2009 | www.komk.ovh.org | Komitet Obywatelski Miasta Koszalina