Dodano: 2009-04-12

Śniadanie Wielkanocne 2009

W pierwszy dzięń świąt Wielkanocnych jak zwykle spotkaliśmy się w Klubie "Bajka", który od kilku lat udziela gościny osobom samotnym, bezdomnym, niezamożnym i po prostu głodnym.


(TVP Szczecin - Kronika Pomorza Zachodniego)
Źródło: TVP Szczecin
Kronika Pomorza Zachodniego - 12 kwietnia 2009

Dodano: 2009-04-15

Koszalinianie - koszalinianom

Za moim pośrednictwem niezamożni koszalinianie pragną podziękować mieszkańcom Koszalina i wszystkim dobrodziejom za wsparcie przed świętami ich rodzin i możliwość zorganizowania śniadania wielkanocnego w klubie "Bajka". Dzięki koszalinianom można było przekazać ponad 130 paczek żywnościowych przed świętami (dzięki zbiórkom w sklepach) i zorganizować śniadanie wielkanocne i obdarować 270 osób i 50 dzieci paczkami od zajączka podczas śniadania. Po raz kolejny mieszkańcy Koszalina pokazali, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka. Dzięki nim około 300 osób mogło zasiąść przy świątecznym stole i wspólnie świętować jak w rodzinie, wspólnie odmówić modlitwę z księdzem Antonim Tofilem, proboszczem parafii katedralnej.

Reprodukcja zdjęcia z dziennika "Miasto" (Foto: Mariusz Czajkowski)

Dziękujemy za dary serca sklepom, firmom i hurtowniom: SANO, TORG, Bruno- Tassi, Rojan, Doret, Viola, Majerowicz, Zakładom Mięsnym Grabowscy, Espersen, Dega, Coca-Cola, TIS, Empik, YACOB, Trocadero, Bajgiel, Kaliszczak, Poznańska, ośrodkowi wczasowemu "Unitral" w Mielnie za wspaniały bigos. Dziękujemy Polskiemu Radiu Koszalin, "Głosowi Koszalińskiemu", a także osobom: europosłowi Bogusławowi Liberadzkiemu, Mieczysławowi Lusawa, Edwardowi Jankowskiemu, Zygmuntowi Ostrowskiemu, Zdzisławowi Kwiecińskiemu, Stanisławowi Charkiewiczowi, gospodarzom klubu "Bajka", a także wszystkim wolontariuszom i członkom Komitetu Obywatelskiemu Miasta Koszalina oraz młodzieży za zorganizowanie wsparcia rodzinom niezamożnym przed świętami i za święta uczniom z Zespołów Szkól nr 1 i 8, dzieciom i nauczycielom ze szkól podstawowych nr 7 i 9.

Stefan Romecki,
organizator i pomysłodawca śniadania wielkanocnego,
Kawaler Orderu Uśmiechu

(Miasto)Źródło: "Miasto" - 15 kwietnia 2009

Dodano: 2009-04-14

Bezdomni i samotni świętowali Wielkanoc w "Bajce"

Ponad dwieście osób zasiadło w niedzielę wielkanocną do świątecznego sniadania w klubie "Bajka".

Reprodukcja zdjęcia z dziennika "Miasto" (Foto: Mariusz Czajkowski)

Bezdomnych i samotnych koszalinian podejmował Komitet Obywatelski Miasta Koszalina. - Najważniejsze to nieść pomoc innym - podkresla od lat Stefan Romecki, główny organizator akcji.


(Miasto)Źródło: "Miasto" - 14 kwietnia 2009

Dodano: 2009-03-21

Rozpoczęłą się zbiórka żywności

W sobotę rozpoczęła się w Koszalinie zbiórka żywności dla osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Akcję, jak co roku, zorganizował Komitet Obywatelski Miasta Koszalina.


(TVP Szczecin - Kronika Pomorza Zachodniego)
Źródło: TVP Szczecin
Kronika Pomorza Zachodniego - 21 marca 2009

Dodano: 2009-03-23

Podzieliliśmy się żywnością!

Zbiórkę żywności dla najuboższych mieszkańców naszego miasta zorganizował w sobotę Stefan Romecki, Kawaler Orderu Uśmiechu, oraz członkowie Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina.

Reprodukcja zdjęcia z dziennika "Miasto" (23.03.2009)

W kilku supermarketach stały kosze, do których mogliśmy wrzucić paczkę mąki, cukru, makaronu. Wszystkie zebrane produkty trafią do paczek podczas świątecznego śniadania, które tradycyjnie przygotuje Stefan Romecki dla tych, których nie stać na przygotowanie wielkanocmego posiłku.

W sobotniej akcji pomagały uczennice z Zespołu Szkół nr 8 oraz nauczycielki ze szkół podstawowych nr 7 i 9. Zebrane artykuły żywnościowe trafią do 150 paczek świątecznych. Reszta znajdzie się na stołach podczas tradycyjnego śniadania wielkanocnego. (ejm)


(Miasto)Źródło: "Miasto" - 23 marca 2009

Dodano: 2009-03-23

Śniadanie na Wielkanoc

W sobotę koszaliński radny Rady Miejskiej o kawaler Orderu Uśmiechu Stefan Romecki wraz z członkami Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina i uczniami zbierał żywność na paczki i śniadanie wielkanocne dla ubogich i samotnych mieszkańców miasta.

Reprodukcja zdjęcia z "Kuriera Szczecińskiego" (23.03.2009)

Jak co roku radny chce nakarmić 250 osób dorosłych i 50 dzieci. Wszyscy też otrzymają po sniadaniu paczki. Przed świętami, też tradycyjnie, paczki żywnościowe otrzyma 130-150 najbardziej potrzebujących. Na zdjęciu: Magdalena Jankowska, uczennica koszalińskiej Szkoły Muzycznej, wspomaga potrzebujących artykułami spożywczymi. (mił)


(Kurier Szczeciński)Źródło: "Kurier Szczeciński" - 23 marca 2009

Dodano: 2009-03-23

Przedświąteczna zbiórka

Kawaler Orderu Uśmiechu, a zarazem radny miejski Stefan Romecki, jak co roku prosi o przedświąteczne wsparcie dla potrzebujących. Dlatego w sobotę w koszalińskich sklepach będzie prowadzona zbiórka żywności. Zebrana żywność pozwoli przygotować paczki dla ubogich, samotnych i bezdomnych, a także przygotować dla nich świąteczne śniadanie.

Zbiórka będzie prowadzona w sklepach SANO przy ul. Śniadeckich i Franciszkańskiej w godzinach 9-15. Ponadto w EMCE w godzinach 11-19 oraz w NETTO przy ul. Władysława IV i Poprzecznej w godzinach 9-15.

W akcji będą pomagać uczniowie z ZS 8 przy ul. Morskiej oraz pracownicy z SP 7 i 9. (MAS)


(Głos Koszaliński)Źródło: "Głos Koszaliński" - 23 marca 2009Koszalin 2009 | www.komk.ovh.org | Komitet Obywatelski Miasta Koszalina